صبح تابستان تابستانی پیراهن محصول شماره

صبح: تابستان تابستانی پیراهن محصول شماره زندگی تصویر سبک زندگی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی گزارش آژانس کار دولت آمریکا را پیچیده‌تر کرده است / نیویورک تایمز

.روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به تایید دوباره پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام به وسیله بازرسان آژانس بین‌المللی کشور عزیزمان ایران نوشت: ترامپ ا

گزارش آژانس کار دولت آمریکا را پیچیده‌تر کرده است / نیویورک تایمز

نیویورک تایمز: گزارش آژانس کار دولت آمریکا را پیچیده تر کرده است

عبارات مهم : آژانس

.روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به تایید دوباره پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام به وسیله بازرسان آژانس بین المللی کشور عزیزمان ایران نوشت: ترامپ از هر مسیری جهت خروج از توافق هسته ای برود، آمریکا را منزوی خواهد کرد؛ چراکه دیگر طرف های توافق وی را همراهی نخواهند کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، بازرسان هسته ای بین المللی منشتر شدن گزارش تازه خود کار دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا جهت یافتن موردی از نقض توافق هسته ای از سوی کشور عزیزمان ایران را پیچیده کردند. این بازرسان روز پنجشنبه تایید کردند که کشور عزیزمان ایران به تعهداتش به توافق پایبند است.دونالد ترامپ هیچ تلاشی جهت مخفی کردن اشتیاقش جهت پاره کردن توافق هسته ای، با وجود مخالفت بسیاری از مقامات ارشدش در حوزه امنیت ملی نکرده هست، ولی گزارش تازه آژانس بین المللی انرژی اتمی کار را جهت پیدا کردن استدلالی مبنی بر تخلف کشور عزیزمان ایران از توافق بسیار سخت تر کرده است.

گزارش آژانس کار دولت آمریکا را پیچیده‌تر کرده است / نیویورک تایمز

این روزنامه آمریکایی افزود: تایید پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای به وسیله آژانس بین المللی انرژی اتمی یک هفته بعد از آن انجام شد که مدیر جمهور ترامپ نماینده اش در شرکت ملل را به وین فرستاد تا با مقامات ارشد آژانس راجع به ی کشور عزیزمان ایران گفت وگو کند. نیکی هیلی نماینده آمریکا در شرکت ملل آژانس را تحت فشار قرار داد تا رویکرد خصمانه تری در قبال کشور عزیزمان ایران اتخاذ کند. همچنین بعضی مقامات دولت نیز گفته اند که آژانس باید خواستار دسترسی به سایت های نظامی کشور عزیزمان ایران شود. هر چند، طبق توافق هسته ای، آژانس تنها می تواند در صورتی که یک شک معقول و منطقی بیابد که کشور عزیزمان ایران در این سایت ها فعالیت های مرتبط هسته ای غیر قانونی انجام می دهد، دست به چنین کاری بزند. به گفته ی مقامات آمریکایی و آژانس، واشنگتن تاکنون فهرستی از مکان های مشکوک ارائه نداده است.

نیویورک تایمز در ادامه آورده است: هیلی که شایعاتی راجع به ی کاندیداتوری وی جهت پست وزارت امور خارجه بعد از رکس تیلرسون وجود دارد، روز پنجشنبه هیچ اظهار نظری راجع به ی گزارش آژانس نکرد، ولی پیشتر در بیانیه ای اعلام کرد که دولت مساله بازرسی را ادامه خواهد داد، هر چند که ایرانی ها چند روز پیش از آن تاکید کردند که اجازه دسترسی به سایت های نظامی را نمی دهند.

.روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به تایید دوباره پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام به وسیله بازرسان آژانس بین‌المللی کشور عزیزمان ایران نوشت: ترامپ ا

این روزنامه آمریکایی در ادامه گزارش خود به بررسی سه گزینه ی پیش روی دونالد ترامپ جهت تصمیم گیری راجع به ی توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه 1+5 که در ژوئیه 2015 حاصل شد، پرداخت و نوشت: نخستین راه این است که آقای ترامپ به سادگی توافق را پاره و اعلام کند که اگرچه کشور عزیزمان ایران به متن توافق عمل می کند، روح توافق را با ادامه آزمایش های موشکی اش، پشتیبانی از گروه هایی که واشنگتن آنها را تروریستی می خواند و ادعای حضور در عراق و سوریه نقض می کند. توافق هسته ای تنها محدود به فعالیت های هسته ای کشور عزیزمان ایران است ولی ترامپ گفته است که این توافق جهت جلوگیری از آنچه ترساندن کشور عزیزمان ایران خوانده هست، کافی نیست.

نیویورک تایمز افزود: ولی پرسشها زیادی در پی این رویکرد وجود دارد. این کار به کشور عزیزمان ایران اجازه می دهد تا اورانیوم را به اندازه ای که می خواهد غنی سازی یا پلوتونیوم تولید کند، این همان دلیلی است که رکس تیلرسون و مشاوران امنیت ملی آمریکا بر اساس آن، با خروج از توافق مخالفت کرده اند. این اقدام علاوه بر این، وجهه آمریکا را خدشه دار خواهد کرد. روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان دیگر طرف های توافق هستند که همگی حمایت نیرومند خود را از توافق اعلام کرده و هشدار داده اند که اگر ترامپ از توافق خارج شود، آمریکا در این مساله منزوی خواهد شد.

این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: گزینه دیگر این است که اعلام کند کشور عزیزمان ایران به توافق پایبند نیست ولی با این حال، توافق را حفظ کند. این کار مانع از رای کنگره جهت وضع مجدد تحریم ها خواهد شد و احتمالا اختلاف با هم پیمانان را خنثی می کند یا دست کم به تاخیر می اندازد. گزینه سوم نیز ترتیب دادن آزمونی است که واشنگتن انتظار دارد پایتخت کشور عزیزمان ایران در آن شکست بخورد. در این روش، آمریکا با ارائه اطلاعاتی به آژانس، اتهاماتی را مبنی بر وجود فعالیت مرتبط هسته ای، از غنی سازی گرفته تا تحقیقات احتمالی مربوط به تسلیحات هسته ای در کشور عزیزمان ایران مطرح خواهد کرد که اساس درخواست یک بازرسی هست. هر چند که مقامات می گویند تا به این حال چنین اطلاعات دقیقی به دست ترامپ نیامده است.

گزارش آژانس کار دولت آمریکا را پیچیده‌تر کرده است / نیویورک تایمز

نیویورک تایمز در بخش نهایی گزارش خود نوشت: تحلیلگران سیاسی که زمانی فکر می کردند این توافق ممکن است دولت ترامپ را نجات دهد، اکنون کمتر خوشبین هستند. کلیف کوبجان، مدیر گروه اوراسیا، یک شرکت مشاوره ریسک سیاسی در واشنگتن گفت: دولت ترامپ خیلی راحت از توافق هسته ای خوشش نمی آید و در ماه های آینده نیز به دنبال یافتن راهی جهت عدم تایید پایبندی کشور عزیزمان ایران خواهد بود. یکی از این راه ها تاکید بر دسترسی آژانس به سایت های نظامی کشور عزیزمان ایران هست، موضوعی که جمهوری اسلامی تحملش نخواهد کرد. این توافق هنوز با مشکلاتی روبرو است.

واژه های کلیدی: آژانس | ایران | توافق | آمریکا | ایرانی | نیویورک | آمریکایی | آقای ترامپ | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | مقامات آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz