صبح تابستان تابستانی پیراهن محصول شماره

صبح: تابستان تابستانی پیراهن محصول شماره زندگی تصویر سبک زندگی

گت بلاگز اخبار بین الملل یک سوم از پست‌های ارشد وزارت خارجه دولت ترامپ هنوز خالی هستند

“با وجود گذشت هشت ماه از روی کار آمدن ترامپ به عنوان مدیر جمهوری آمریکا یکی از وزارتخانه‌های مهم وی که همان امور خارجه هست، هنوز با بحران تکمیل کارمندان مواجه ا

یک سوم از پست‌های ارشد وزارت خارجه دولت ترامپ هنوز خالی هستند

یک سوم از پست های ارشد وزارت خارجه دولت ترامپ هنوز خالی هستند

عبارات مهم : آمریکا

“با وجود گذشت هشت ماه از روی کار آمدن ترامپ به عنوان مدیر جمهوری آمریکا یکی از وزارتخانه های مهم وی که همان امور خارجه هست، هنوز با بحران تکمیل کارمندان مواجه است و یک سوم از پست های ارشد آن خالی مانده است.”

به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی از عملکرد و اوضاع پست های مهم در وزارت خارجه آمریکا آورده است: «از ۱۱۳ پست در وزارت امور خارجه آمریکا که در وبسایت آن آمده مشمول بر معاونان وزیر، دستیاران، منشی ها و سایر مقام های ارشد، فقط ۳۶ پست پر شده است و ۲۹ پست دیگر به وسیله مقام های سابق در دولت باراک اوباما، مدیر جمهوری سابق آمریکا اداره می شود. همچنین ۴۸ پست هنوز خالی هستند و فردی جهت آنها در نظر گرفته نشده است.

یک سوم از پست‌های ارشد وزارت خارجه دولت ترامپ هنوز خالی هستند

نیکولاس برنز، دیپلمات بازنشسته گفته است: وزیر امور خارجه به تنهایی نمی تواند تمامی پست های وزارت منزل را بگرداند و اداره کند. او باید هیاتی داشته باشد و این دقیقا همان حلقه مفقوده است.

آر.سی. هاموند، سخنگوی رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که تیلرسون به این علت در به خدمت گرفتن افراد در پست های وزارتخانه تعلل می کند که بر روی اصلاح در دپارتمان و کاستن از روند بروکراسی در این دپارتمان تمرکز کرده است.

“با وجود گذشت هشت ماه از روی کار آمدن ترامپ به عنوان مدیر جمهوری آمریکا یکی از وزارتخانه‌های مهم وی که همان امور خارجه هست، هنوز با بحران تکمیل کارمندان مواجه ا

وی ادامه داد: آنچه که ما به دنبالش هستیم یکسری پرسشها است که مورد بی توجهی و بی اعتنایی قرار گرفته هست. آنها باعث بروز پرسشها بزرگتری شده است اند که باید درست شوند.

درحالیکه بعضی می گویند اوضاع در این وزارتخانه باید راحت شود، بعضی نیز می گویند تمرکز بر ایجاد اصلاحات در این وزارتخانه تنها باعث می شود تا تمرکز بر پرسشها مهمتری که همان دیپلماسی هست، از میان برود.

چهار مورد از دفاتر مهم دپارتمان امور خارجه آمریکا در حال حاضر هیچ مدیر یا مسئولی ندارد که مشمول بر منشی جهت دفتر حقوق بشر، امنیت و دموکراسی می شود. کارمندان اجازه انتقال به دفاتر دیگر یا عوض کردن موضع ندارند. سیاستگذاری ها به گروهای کوچک و مورد اعتماد از مشاوران سپرده شده است هست؛ مشاورانی که مقام ها می گویند به شدت کار می کنند.

یک سوم از پست‌های ارشد وزارت خارجه دولت ترامپ هنوز خالی هستند

روزنامه تایمز در این گزارش آورده است: سایر کشورها به اوضاع موجود در وزارت امور خارجه آمریکا تصویر العمل نشان داده و وزرای امور خارجه آنها به جای هماهنگی و گفت وگو با سفرای انتصابی که هنوز خیلی از آنها گزینش نشده اند، به صورت مستقیم با مشاوران تیلرسون یا حتی تعدادی از مقام ها در کاخ سفید ارتباط برقرار می کنند؛ هنوز سفرای آمریکا در ۷۱ کشور گزینش نشده اند.

“جک رید”، سناتور دموکرات گفت که این خلا در وزارت خارجه آمریکا در نهایت تاثیری منفی بر سیاست خارجی ایالات متحده می گذارد.

“با وجود گذشت هشت ماه از روی کار آمدن ترامپ به عنوان مدیر جمهوری آمریکا یکی از وزارتخانه‌های مهم وی که همان امور خارجه هست، هنوز با بحران تکمیل کارمندان مواجه ا

وی به ایندیپندنت گفت: در خارج از کشور، میان وزارت امور خارجه و دفاع و سایر آژانس ها اتحادی وجود دارد. چنین خلایی از سوی دشمن های ما یک وقت محسوب می شود.

این سناتور دموکرات آمریکایی راجع به تعلل در انتصاب افراد مناسب در پست های مهم در وزارت امور خارجه نیز گفت: به نظرم این خلا در پست ها در نهایت و به صورت اجتناب ناپذیری یک تاثیر جدی بر توانایی ما بر تحقق سیاست های خارجی ما می گذارد به خاص در زمانی که نمی خواهید کسانی روی کار بیایند که مورد نظر شما نیستند.

یک سوم از پست‌های ارشد وزارت خارجه دولت ترامپ هنوز خالی هستند

این بحران در وزارت امور خارجه آمریکا در ژانویه امسال میلادی و زمانی شروع شد که دونالد ترامپ، به عنوان مدیر جمهوری آمریکا به صورت مداوم و بی وقفه چهار تن از مقام های وزارت خارجه را بدون آنکه کسانی را جایگزین ارزش کند، از کار برکنار کرد و هنوز با گذشت هفت ماه، این پست ها خالی هستند.

وزارت خارجه آمریکا استخدام های غیرضروری را ممنوع کرده و افرادی که دارای سهمیه استخدام فدرالی بودند، نتوانستند جهت مدتی شغلی مناسب جهت خود دست و پا کنند چون براساس این سهمیه، دانشجویانی که در دانشگاه های فدرال درس می خوانند، می توانند بعد از اتمام تحصیل به استخدام نهادهای فدرال درآیند ولی این برنامه لغو شد. (پس از مدتی وزارت خارجه آمریکا این ممنوعیت را برداشته و به آنها اجازه داد تا جهت پست هایی که خالی هستند، درخواست دهند.) تیلرسون همچنین پیشنهاد کم کردن ۳۱ درصدی از بودجه وزارتخانه و هشت درصدی کارمندان را مطرح کرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا از همان ابتدای کار گفته بود که به دنبال ایجاد تغییرات موقعیت موجود در وزارتخانه است و در مراسم معارفه به کارمندانش گفت که هدفش عوض کردن در آن چیزهایی است که در گذشته در دپارتمان صورت می گرفته است.

وی در فوریه امسال میلادی گفته بود: ما نمی توانیم از سنت هایی بی اساس و بی فایده انتظار نتیجه های بهینه داشته باشیم. من اطلاعاتی را راجع به روند تغییرات جمع آوری می کنم و کار خودم را جهت آنکه اقداماتی موثر و بافایده انجام دهیم، انجام می دهم.

تیلرسون جهت انجام این کار، دو کمپانی مشورتی را جهت نظارت بر عملکرد وزارتخانه استخدام کرده هست. او این نتیجه های را جهت کارمندانش ارسال کرده و پنج کمیته هم جهت تحلیل اوضاع متفاوت وزارتخانه ایجاد کرده است.

اما در نهایت، منتقدان می گویند که او باید با تامین کارمندان و استخدام در دپارتمانش شروع کند.

“مکس برگمان”، یکی از اعضای ارشد در مرکز ترقی آمریکا، در وبسایت خبری پولیتیکو نوشت: این دقیقا همان جایی است که دیپلماسی می میرد و این فوت نه با گلوله بلکه با نالیدن و غرغر کردن صورت می گیرد؛ با دفاتر خالی در یک بعد از ظهر وسط هفته!»

واژه های کلیدی: آمریکا | استخدام | آمریکایی | امور خارجه | رکس تیلرسون | وزارت خارجه | وزیر امور خارجه | وزارت امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz